Threads, Sonunda Geliştiriciler İçin API Yayımladı

Meta, 5 Temmuz 2023’te yeni sosyal medya platformu Threads’i duyurmuştu. Threads için yeni API sonunda yayımlandı. Bu API’ler sayesinde geliştiriciler, kendi istedikleri şekilde farklı deneyimler gelilştirebiliyorlar. 

Konuyla ilgili bir paylaşımda bulunan Mark Zuckerberg, “Threads API artık geniş çapta kullanıma sunuldu ve yakında daha çok kişinin kullanımına sunulacak.” ifadesini kullandı. Paylaşılan blog gönderisinde Threads mühendisi Jesse Chen, yeni API ile birlikte geliştiricilerin gönderiler yayımlayabileceklerini, kendi içeriklerini takip edebileceklerini ve cevap sistemlerini korabileceklerini ifade etti. 

Dijital pazarlamada yeni araçlar gelebilir

Firmadan gelen açıklamaya göre yeni özelliklerle birlikte, geliştiriciler artık paylaşımlarının görülme sayılarına, beğenilere, yeniden paylaşımlarına ve alıntılanmalarına erişebilecekler. Bu veriler hem hesabın tamamı için hem de her bir bağımsız gönderi için derleniyor. Instagram’ın başındaki isim olan Adam Mosseri ise yaptığı paylaşımda, bu adımla birlikte geliştiricilerin ve işletmelerin, Threads’teki etkilerini büyüteceklerini ifade etti. 

Threads API’si de ilk olarak Ekim 2023’te Mosseri tarafından duyurulmuştu. Daha önce de Threads API’si kapalı betada Sprinklr, Sproud Social, Social News Desk, Hootsuite, Techmeme gibi firmalarla paylaşılmıştı. O dönemde de Meta yetkililerinden gelen açıklamalarda API’nin haziran ayında geleceği ifade edilmişti. Yeni API ile birlikte GitHub’da da geliştiriciler için bir referans açık-kaynak kodlu uygulama paylaşıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir