Erzincan Gençlik Merkezi, Türk’ün geleneği olan okçuluğu yaşatmak amacıyla düzenlediği kurslarla gençlere eğitim imkanı sunuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Geleneksel Türk okçuluğu eğitimi, atalarının izinde, kültürüyle tanışarak ok atıcılığı becerilerini geliştirmek isteyen gençlere ücretsiz olarak sunuluyor. Kursa katılan gençler, hem spor yapıyor hem de eğleniyor. Kursa katılan gençlerden biri olan Kadir Buğra Kılıç, Erzincan Gençlik Merkezi’nin hizmetinden memnun olduğunu belirterek diğer gençleri de bu spora ilgi duyanları merkeze davet etti.